Száloptikai eszközökhöz való csatlakozók

Száloptikai csatlakozók

A száloptikai csatlakozók a leghatékonyabb módja az optikai kábel lezárásának, ahol gyors csatlakozásra és leválasztásra van szükség. A száloptikai jelek a fény átvilágításán keresztül működnek, ezért a csatlakozó feladata annak biztosítása, hogy az optikai kábelen keresztül kibocsátott fény a lehető legkevesebb ideig legyen megszakítávan. A RS csatlakozócsalád az egymódusú és a többmódusú optikai kábel számára egyaránt kínál megoldást.

Alkalmazások

Az optikai kábelezést úgy tervezték, hogy nagy távolságokon, nagy sebességgel, fényen keresztül információt lehessen továbbítani. Mint ilyen használják az adatátvitel távközlési, és gyakran használják számítógépes hálózatokban, hangátvitel, érzékelők és erőátvitel. Az ilyen alkalmazásokhoz speciális száloptikai csatlakozók is rendelkezésre állnak.

Hogyan működnek

Száloptikai csatlakozásoknál, a szálfelületeket erősen össze kell nyomni, erős jelet és alacsony beiktatási veszteséget eredményez, és e célból, a legtöbb optikai csatlakozó rugós, hogy maximális üveg-üveg vagy műanyag-műanyag kapcsolatot biztosítson.

Csatlakozók választéka

A RS száloptikai csatlakozók választéka megoldásokat kínál az FC, LC, SC és ST alkalmazások.

FC csatlakozók

Az FC, Vagy szorítógyűrűs csatlakozó, Egy nagy teherbírású száloptikai csatlakozó biztonságos menetes csatlakozással. A száloptikás csatlakozónak nevezett készülékeket nagy rezgésű környezetekhez tervezték, és jellemzően robusztusabb adatkommunikációs és távközlési alkalmazásokban használják.

SC csatlakozók

Az SC, Vagy normál csatlakozó, könnyen használható, nyomó-húzó reteszelő rendszerrel rendelkezik a gyors csatlakoztatáshoz és leválasztáshoz. Ezek a száloptikás csatlakozók 2,5 mm-es foglalatú kábelekkel rendelkeznek, és számos adatkommunikációs és telekommunikációs alkalmazáshoz alkalmasak.

LC csatlakozók

Az LC, Vagy helyi csatlakozó, Az SC csatlakozó kisebb, 1,25 mm-es szorítóval rendelkező változata, amelyet általában egymódusú alkalmazásokban használnak. Kisebb mérete előnyös lehet, ha a helytakarékosság aggodalomra ad okot.

ST csatlakozók

Az ST, Vagy egyenes hegyű csatlakozó, 2,5 mm-es szorítógyűrű használata, amely biztonságos és kényelmes bajonettzáras. A csatlakozás merevsége és kényelme miatt, Az ST-csatlakozókat gyakran használják hálózati alkalmazásokban.

MPO csatlakozók

MPO, Vagy többszálas, rányomható csatlakozók, legfeljebb huszonnégy szálas szalagszálas optikai kábelekhez használják, és nagy sebességű száloptikás alkalmazásokhoz használják.


...
Read more Read less

Szűrés

1 megtekintése - 20 / 152 termék
Találatok száma oldalanként
Leírás Ár Sorozat Csatlakozó típusa Csatlakozó bevonata Egyszeres / több üzemmódos Szimpla / Dupla Üvegszál mérete Behelyezés során tapasztalható veszteség Puffer átmérője Köpeny átmérője Optikai szál típusa Készlet típusa Szín Maximális működési hőmérséklet Min. működési hőmérséklet
RS raktári szám 121-4206
GyártóRS PRO
6 456 Ft
Darab
egység
LC LC APC Egyszeres üzemmód Egyirányú 9/125µm ≤ 0.4dB 900µm - - - Zöld - -
RS raktári szám 916-0249
GyártóRS PRO
3 227 Ft
Darab
egység
FT Toslink - - Egyirányú - - - - - - Fekete - -
RS raktári szám 805-1677
GyártóRS PRO
796 Ft
Darab (5 darabos csomagbol)
egység
OTJ-8 Jack dugó - - - - - - - Toslink - Fekete +70°C -20°C
RS raktári szám 805-1674
GyártóRS PRO
1 184 Ft
Darab (5 darabos csomagbol)
egység
ORJ-8 Jack dugó - - - - - - - Toslink - Fekete +70°C -20°C
RS raktári szám 916-0237
GyártóRS PRO
4 541 Ft
Darab
egység
FT LC - Multi üzemmód Duplex - - - - - - Fekete - -
RS raktári szám 121-4220
GyártóRS PRO
6 037 Ft
Darab
egység
LC LC PC Multi üzemmód Egyirányú 50/125µm ≤ 0.4dB 900µm - OM3 - Bézs - -
RS raktári szám 203-5592
GyártóRS PRO
3 309 Ft
Darab
egység
FT Toslink - - - - - - - - - - - -
RS raktári szám 841-5056
GyártóRS PRO
235 Ft
Darab (10 darabos csomagbol)
egység
HFBR-453xZ POF - - Egyirányú - - - 2.22mm - - Fekete +85°C -40°C
RS raktári szám 916-0246
GyártóRS PRO
2 221 Ft
Darab
egység
FT SC - Egyszeres üzemmód Egyirányú - - - - - - Fekete - -
RS raktári szám 156-263
GyártóRS PRO
764 Ft
Darab
egység
- SC PC Multi üzemmód Egyirányú 127µm 0.3dB 2 mm, 3 mm, 900 μm 3mm - - Bézs, Fehér +70°C -25°C
RS raktári szám 121-4207
GyártóRS PRO
5 918 Ft
Darab
egység
LC LC PC Egyszeres üzemmód Egyirányú 9/125µm ≤ 0.4dB 2 mm - - - Kék - -
RS raktári szám 203-5593
GyártóRS PRO
3 335 Ft
Darab
egység
FT Toslink - - - - - - - - - - - -
RS raktári szám 121-4203
GyártóRS PRO
4 263 Ft
Darab
egység
SC SC PC Egyszeres üzemmód Egyirányú 9/125µm 0.5dB 3 mm - - - Kék - -
RS raktári szám 898-7618
GyártóRS PRO
2 305 Ft
Darab
egység
FT Toslink - - - - - - - - - Fekete - -
RS raktári szám 156-279
GyártóRS PRO
1 679 Ft
Darab
egység
- LC PC Multi üzemmód Egyirányú - 0.3dB 900µm - - - Bézs, Fehér +70°C -25°C
RS raktári szám 121-4208
GyártóRS PRO
6 214 Ft
Darab
egység
LC LC PC Egyszeres üzemmód Egyirányú 9/125µm ≤ 0.4dB 900µm - - - Kék - -
RS raktári szám 907-5659
GyártóRS PRO
2 833 Ft
Darab
egység
FT Toslink - - Egyirányú - - - - - - - - -
RS raktári szám 156-213
GyártóRS PRO
854 Ft
Darab
egység
- SC APC, UPC Multi üzemmód Egyirányú 127µm 0.3dB 900µm - - - Fekete +85°C -40°C
RS raktári szám 907-5640
GyártóRS PRO
2 263 Ft
Darab
egység
FT SC - Multi üzemmód Egyirányú - - - - - - Ezüst - -
RS raktári szám 121-4212
GyártóRS PRO
3 938 Ft
Darab
egység
SC SC PC Multi üzemmód Egyirányú 50/125µm 0.5dB 900µm - OM2 - Bézs - -